Jeśli szukasz niedrogiego projektu internetowego, najlepszą opcją jest samodzielne zaprojektowanie.

Tak, może to brzmieć jak trudne zadanie, ale tak naprawdę nie jest. Tak długo, jak będziesz chciał przeczytać poniższe wskazówki i przestrzegać ich co do joty, będziesz mógł zaprojektować stronę internetową tak, jak robiłeś to od lat.Utrzymuj mały rozmiar swoich stron internetowych. Wiele nowoczesnych stron internetowych jest pełnych niepotrzebnych elementów, w tym ogromnych obrazów, reklam Flash i wielu AJAX. Wiele osób, zwłaszcza na obszarach wiejskich i innych krajach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze internetowej, nie ma szybkiego Internetu i będzie musiało czekać w nieskończoność na załadowanie dużej strony.Daj użytkownikom możliwość anulowania czegoś, jeśli nie są zadowoleni z tego, co wpisali. Działania mogą obejmować przeszukiwanie witryny w poszukiwaniu archiwów lub różnych tematów, subskrybowanie biuletynów i powiadomień lub po prostu wypełnianie formularzy. Nie pozwalając odwiedzającym anulować czegoś, czego nie chcą dokończyć, w dużej mierze zmuszasz ich do zrobienia czegoś. Może to zaszkodzić ponownym odwiedzinom lub zakupom.Skorzystaj z jak największej liczby skrótów. Często istnieją skróty, których można użyć do prawie wszystkiego, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych. Można nawet znaleźć kody HTML, które pozwalają na szybkie wprowadzanie zmian na stronach bez konieczności ich ponownego przesyłania.Aby pomóc Ci zaprojektować bardziej profesjonalnie wyglądającą witrynę, nie umieszczaj obrazu w tle strony. Obraz tła krzyczy o niskiej jakości stronie, a ładowanie tych stron zwykle trwa wiecznie. Kiedy szukasz bardziej profesjonalnego wyglądu, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że odwiedzający czekają w nieskończoność, ponieważ obrazy wciąż ładują się na twoich stronach.Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor powinno mieć tło Twojej witryny, nie bój się wybrać prostego, efektownego białego. Badania pokazują, że białe tło z czarnym tekstem jest najłatwiejsze do odczytania przez ludzi, co sprawia, że ​​Twoje treści wydają się fachowe i godne zaufania. Kolory, wzory lub inne wzory rozpraszają uwagę i nie mają miejsca na stronie internetowej. Zbiór porad ekspertów dotyczących projektowania stron internetowych

Wybierając tło dla swojej witryny, proste tło jest lepsze.Konieczne jest, aby wszystkie Twoje strony internetowe miały tytuły.

Zapominanie o dołączeniu tytułów podczas projektowania witryny może mieć katastrofalne konsekwencje. Największym powodem jest to, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie, gdy nie ma tytułu, zarówno na samej stronie, jak i na stronie wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki kładą również duży nacisk na tytuły podczas określania zawartości Twojej witryny. Pamiętaj, aby używać słów kluczowych i opisywać tytuły.Aby pomóc Ci stworzyć stronę internetową, powinieneś nauczyć się HTML. Znajomość HTML pomaga zrozumieć, jak działa strona internetowa. Kiedy zrozumiesz, jak działa witryna, możesz umieścić w niej własny kod HTML. Pomaga to w łatwym korygowaniu zmian bez konieczności polegania na zewnętrznych programach do tworzenia witryny. Innymi słowy, masz większą kontrolę nad zawartością swojej witryny.Testuj wcześnie i często. Dzięki temu Twoja witryna będzie bardzo użyteczna. Kontynuuj wprowadzanie ulepszeń i testuj witrynę w miarę jej rozwijania.Chociaż korzystanie z narzędzi do projektowania dostarczonych przez hosta internetowego jest wykonalne w celu utworzenia witryny, warto dodać również kilka unikalnych, osobistych akcentów. Gdy już w pełni wykorzystasz narzędzie do tworzenia witryn hosta internetowego, poszukaj sposobów na dodanie do swojej witryny elementów swojej osobowości.Najważniejszą rzeczą w projektowaniu strony jest to, że robisz to poprawnie. Poza tym możesz swobodnie wędrować tam, gdzie zabierze Cię wyobraźnia. Wykorzystaj to, czego nauczyłeś się w tym artykule, aby zrozumieć, jak poprawnie kodować. Po tym jesteś gotowy, aby umieścić swoje osobiste akcenty na swojej własnej stronie internetowej.