Jeszcze kilka lat temu nie było właściwie na rynku czegoś takiego, jak dedykowane ubezpieczenie OC dla branży IT.

Wynikało to z niskiej świadomości właścicieli firm, jak i ograniczonej ilości ofert od ubezpieczycieli. Skutek był taki, że pomimo tego, że firmy informatyczne posiadały ubezpieczenie, nie było ono dostosowane do profilu ich działalności, a w nagłych przypadkach po prostu nie działało przy najczęstszych szkodach, jakie zdarzają się w takiej branży. Źle skonstruowane ubezpieczenie OC po prostu nie przynosi dla ubezpieczonego żadnych korzyści. Niby jest, ale jak zajdzie potrzeba, nic się z niego nie ma. Na dedykowane ubezpieczenie mogą obecnie pozwolić sobie wszystkie firmy IT, ponieważ ofert tego typu jest naprawdę bardzo dużo.

W związku z tym, że branża IT działa praktycznie na całym świecie i nie ma ograniczeń terytorialnych, trzeba w taki sposób skonstruować umowę ubezpieczeniową, aby pokrywała przynajmniej część kosztów i pozwala na uniknięcie kosztownych procesów sądowych w przypadku jakichkolwiek problemów, które wydarzą się poza terenem Polski. Ważne jest, aby ubezpieczenie pokrywało również szkody poniesione przez podwykonawców. Dzięki temu firma IT będzie w dużej mierze zabezpieczona i będzie można mówić o dużym sukcesie w prowadzonej działalności.

Bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie, bez dwóch zdań.

Ważne jest, aby w umowie znalazła się klauzula obejmująca bezpośrednie straty finansowe za poniesione szkody. W tej branży szkody nie powstają w taki sposób, jak w innych branżach. Trudno sobie wyobrazić, aby pracownik IT spadł z rusztowania. W tej branży wykazanie bezpośredniej szkody jest bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest, aby ubezpieczenie zawierało konkretne zapisy. Dzięki temu nie będzie problemów z ubieganiem się o ubezpieczenie. Wszystkie informacje o ubezpieczeniu OC dla branży IT znajdziesz na stronie polecanego przez nas brokera ubezpieczeniowego https://ibu.pl. Dowiesz się, jak takie ubezpieczenie wygląda i skorzystasz z bardzo korzystnej oferty.