W drewnianych zabawkach jest coś niezwykle urzekającego.

Dzieci są szczególnie zachwycone ich wszechstronną i ujmującą naturą, ponieważ mogą je oglądać i bawić się nimi godzinami. Zabawki drewniane to wspaniały pomysł dla dzieci na wspólną zabawę. Zabawki wykonane z drewna są proste, ale wieloaspektowe i niezwykle korzystne dla poznawczego, społecznego i fizycznego rozwoju dzieci.

Zalety zabawek drewnianych

Zabawki drewniane są naturalne i bezpieczne dla dzieci

Korzyści rozwojowe zabawek drewnianych są wielokrotnie badane i potwierdzane, dlatego warto dać dzieciom możliwość zabawy drewnianymi zabawkami. Naturalne doświadczenie dotykania, odczuwania powierzchni, kształtu, objętości i ciężaru drewnianych zabawek rozwija złożone połączenia neurologiczne w mózgu dziecka i poprawia jego pamięć. Poznając świat za pomocą dotyku, dzieci nabierają biegłości w rozpoznawaniu kluczowych elementów, jak gorącego lub zimnego, lepkiego lub szorstkiego, mokrego lub suchego, miękkiego lub sztywnego. Drewno może dawać wrażenie ciepła, a także ma łagodny, naturalny zapach.

Jest to szczególnie korzystne dla młodszych dzieci, które odkrywają i poznają świat nie tylko poprzez dotyk i wzrok, ale także poprzez węch i wkładanie rzeczy do ust, dzięki czemu drewniane zabawki mogą rozwijać młody ciekawy umysł i zadowolić ich zmysły. Drewniana zabawka działa kojąco i działa nie tylko na zmysł dotyku dziecka. Badania pokazują, że dzieci bawią się zabawkami drewnianymi spokojniej i lepiej dla ich rozwoju niż zabawkami z innego materiału. Zabawa zabawkami wykonanymi z materiałów ekologicznych pozwala dzieciom zwolnić tempo i zagłębić się w walory i możliwości zabawy.

Plastikowe, głośne i jaskrawe zabawki mogą nadmiernie pobudzać, stresować i powodować zmęczenie dziecka w porównaniu z minimalistycznym, zdrowym i nieinwazyjnym charakterem zabawek drewnianych. W rezultacie dziecko jest przez dłuższy czas pochłonięte wysokiej jakości pomysłową zabawą zabawkami drewnianymi, takimi jak klocki, samochodziki, kolejka, układanki. Dodatkowo zabawki i przedmioty z takich ekologicznych materiałów są bezpieczne, kolorowe i wspierają rozwój malucha.