Długość oraz jakość snu odbija się na naszym samopoczuciu, w przypadku jeżeli śpimy zbyt krótko, przez cały dzień możemy być ospali, będziemy rozdrażnieni, będziemy mieli także słabszą koncentrację.

Jeżeli chcemy dobrze się wysypiać, należy zadbać o odpowiedni materac do naszego łóżka. Możemy nabyć różnej wielkości materace sklep online to dobry pomysł, aby poszukać dobrego materaca w przystępnej cenie. Przed zakupem warto sprawdzić parametry, jakimi charakteryzuje się materac.

Jak wybrać materac do naszego łóżka?

Jak dobrać odpowiedni materac do naszej wagi?

Materace mogą posiadać oznaczenia H, które odpowiadają twardości, możemy spotkać materace od H1 do H5. H1 będzie to materac miękki, przeznaczony dla osób o wadze do 60 kg, natomiast materac H4 oraz H5 będzie to materac twardy, odpowiedni dla osób o wadze powyżej 100 kg. Oczywiście w zależności od naszych preferencji możemy wybrać twardy materac przy mniejszej wadze, dobrać model, który będzie najbardziej dla nas wygodny. Dodatkowo spotkamy się z określeniem stref materaca, tym przypadku są to strefy, które w nieco inny sposób podpierają konkretne części naszego ciała. Najtwardsza część materaca będzie podpierała odcinek biodrowo-krzyżowy naszego kręgosłupa, inne części będą odpowiadały za wsparcie ud, barków łydek oraz kolan. Dzięki temu możemy wybrać materac, który będzie dopasowany do naszej sylwetki, zapewniając maksimum wygody.

Materace posiadają różną grubość, najczęściej będzie to około 20 cm, spotkamy także modele grubsze, przykładowo 23 czy też 25 cm. Dobierając wysokość materaca będziemy musieli pamiętać także o wybraniu pokrowca, który będzie odpowiadał wymiarom materaca Chodzi tu nie tylko o szerokość oraz długość, ale także o wysokość. Grubszy materac może zapewnić nam nieco więcej komfortu, większa ilość pianki i warstw zapewni nam lepsze podparcie wszystkich części naszego ciała. Dostępne są materace piankowe oraz sprężynowe, są to obecnie sprężyny kieszeniowe, duża ilość sprężyn powoduje, iż materac dopasowuje się bardzo dobrze do naszego ciała, pozycji jaką przyjmujemy w czasie snu.

Warto wybrać model posiadający pokrowiec z zamkiem, dzięki czemu możemy łatwo go zdjąć i wyprać. Obecnie dostępnych jest wiele materacy z pokrowcami antybakteryjnymi, które możemy prać w temperaturze 30 stopni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy utrzymać higienę w naszej sypialni.