Pomoc mentorska to coraz częstszy wybór kandydatów na studia zagraniczne. Powodów jest wiele – wsparcie doświadczonej osoby nie tylko zwiększy Twoje szanse na dostanie się, ale pozwoli także zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które przydadzą się Ci już na studiach. Same plusy!

Jak wygląda pomoc mentorska w aplikacji na studia w USA?

Nadążanie za wirem zajęć w szkole średniej, prac domowych, testów i zajęć pozalekcyjnych oznacza ciągłe balansowanie między obowiązkami i pośpiech, aby dotrzymać terminów. Kiedy dodasz do tego myślenie o swojej przyszłości, wyznaczanie długoterminowych celów, ocenianie uczelni i przygotowywanie się do niekończącego się procesu rekrutacji, wszystko to może wydawać się przytłaczające.

Na szczęście, studenci nie muszą sami wkraczać w wir przygotowań do studiów. Zaufany, kompetentny mentor może pomóc Ci napisać interesujące eseje aplikacyjne, przygotować się do egzaminu SAT oraz wybrać ścieżkę prowadzącą do udanej i satysfakcjonującej kariery.

Jak pomoc mentorska może zwiększyć Twoje szanse na dostanie się?

Pomoc mentorska często przedstawia się w postaci studenta lub absolwenta uczelni, na którą chcesz aplikować. Współpraca z mentorem rozpoczyna się od przygotowania planu aplikacji oraz wyboru uczelni, a także przygotowania planu dodatkowego, aby zwiększyć szanse na dostanie się na wymarzone studia. Szkoły wyższe w USA mają często swoje własne wymagania rekrutacyjne, przy aplikacji na kilka uczelni można zauważyć te różnice.

Mentor pomoże Ci w określeniu konkretnych wymagań, jakie stawia przed Tobą dana uczelnia i towarzyszyć Ci będzie w całym procesie rekrutacyjnym, aby przeszedł jak najbardziej efektywnie. Tak jak mentorzy zawodowi pomagają w prowadzeniu podopiecznych przez świat biznesu, tak mentorzy uczelni wyższych przygotowują studentów do wyzwań uczelni. Mentorzy pomagają uczniom odkrywać ich umiejętności i wykorzystywać ich potencjał. Pomagają studentom w określeniu, które uczelnie są najbardziej odpowiednie dla ich potrzeb i celów, a następnie wspierają studentów w staraniach o przyjęcie na te uczelnie.

Rozważasz rozpoczęcie studiów w USA? Sprawdź tutaj, jak spełnić wszystkie wymagania podczas rekrutacji i się dostać!

Pomoc mentorska w aplikacji na studia w USA – SAT, TOEFL, eseje i referencje

Dzięki temu, że mentor sam pisał własne eseje aplikacyjne, zna on ich strukturę i wymagania danej uczelni. Pomoże Ci on w wyłapaniu wszystkich błędów w Twoim eseju, zniwelowaniu ich oraz zaoferuje lepsze wersje.
Dodatkowo mentor może pomóc kursantowi w przygotowaniu się do SAT i egzaminów językowych.

 

 

Zajęcia Lagunita Education prowadzone są indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych grupach przez osoby, które miały styczność z danymi egzaminami. Na lekcjach zostaną przeprowadzone testy próbne zarówno z SAT, jak i TOEFL.
Mentorzy sprawdzą także Twoje referencje, wcześniej instruując Twoich nauczycieli, na co powinni zwrócić uwagę, pisząc je.

Czy pomoc mentorska jest dla mnie?

Mentorzy mogą występować w najróżniejszych formach. Mogą być oni starsi od Ciebie, ale młodsi mentorzy również mogą mieć wiele do zaoferowania. Mogą się oni różnić także pod innymi względami, na przykład niektórzy mogą spotkać się z klientem osobiście, podczas gdy inni mogą pomagać mu zdalnie.

Tak jak różni są mentorzy, tak samo wiele może być powodów poszukiwania mentora akademickiego. Niezależnie od Twojej motywacji, jeśli chcesz uzyskać wskazówki, które ostatecznie przygotuje Cię do sukcesu w college’u i kariery zawodowej – program mentorski może być dobrym rozwiązaniem.

Pomoc mentorska na studia w USA – warto skorzystać?

Aplikacja na studia w USA jest często trudna i wielostopniowa, więc tym bardziej warto skorzystać z pomocy osób, które przeszły ten proces oraz mają doświadczenie w udzielaniu pomocy mentorskiej innym osobom. Mentorzy Lagunita Education pomogli już ponad 44 osobom w dostaniu się na wymarzone studia, w tym na Harvard i Yale – sprawdź naszą ofertę!