Inwestowanie w złoto znane jest od lat. Uchodzi za jedną z najlepszych metod logowania pieniędzy. Jest podstawowym sposobem zabezpieczania majątku.

Obecnie można z łatwością zaobserwować wiele różnych technik i trendów, które dotyczą zarówno kupna jak i sprzedaży złota. Co w takim razie robić, aby inwestowanie w złoto przynosiło zyski i na odwrót, czego nie robić podczas inwestowania?

Inwestowanie w złoto – najczęściej popełniane błędy

Należy przede wszystkim ustalić, w jakiej formie ma być to złoto. Czy w postaci sztabek, monet bulionowych, czy lokacyjnych. Nie wolno kupować złota z niepewnego pochodzenia. Trzeba unikać dostawców o niewyrobionej i nieugruntowanej opinii na rynku. Nie powinno się również inwestować w złoto w okresie szybko spadającej inflacji, wysokich realnych stóp procentowych, czy w okresie umacniania się dolara amerykańskiego. Częstym błędem popełnianym przez inwestorów jest kupno złota w niepewnym źródle i nie sprawdzenie jego oryginalności. A wystarczyłoby przecież udać się do jednego z dealerów, aby uzyskać informację o konkretnej sztabce czy złocie w innej formie. Innym błędem popełnianym przez inwestorów jest przechowywanie złota w domu. Zakupione złoto powinno się umieścić w banku, w specjalnej skrytce bankowej. Tam będzie najbezpieczniejsze.

Jak sprzedawać złoto?

By zarobić na złocie, trzeba je nie tylko kupić, ale i sprzedać. W tym celu należy udać się do punktu skupu. Te zlokalizowane są w każdym większym i w niejednym mniejszym mieście również. W takim miejscu można za to złoto otrzymać gotówkę i to od razu. Poza tym złoto można sprzedawać wysyłkowo. Taką możliwość oferuje wiele firm. By jednak sprzedaż je z zyskiem, trzeba na spokojnie i dobrze się rozejrzeć, a co za tym idzie, wybrać najlepszy tego typu punkt i najatrakcyjniejszą ofertę. Często zdarza się, że inwestor sprzedaje złoto tuż po zakupie. Zbyt szybka sprzedaż to duży błąd. Przez to można naprawdę wiele stracić. Warto też dodać, że złoto można sprzedawać, jak i kupować w sposób anonimowy.