Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością. Na świecie istnieje ich już kilkaset. Wzbudzają coraz większe zainteresowanie u wielu osób i z wielu powodów.

Wpływ na to ma idea wolności i niezależności, jak też możliwość zysków inwestycyjnych. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zacznijmy więc od tego, czym w ogóle są kryptowaluty.

Co to kryptowaluta?

Kryptowaluta to nic innego jak wirtualna waluta. Mówi się, że jest innowacyjnym i zarazem rozproszonym systemem księgowym, który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Posiadacz kryptowalut przechowuje je na swoim komputerze lub w smartfonie dzięki specjalnej aplikacji. Przy jej użyciu może dokonywać transakcji, ale wyłącznie w sposób elektroniczny, bezpośrednio między nim a kontrahentem. Należy mieć na uwadze to, że każda taka kryptowaluta ma specjalny kod, unikalny, dzięki któremu nie da się jej skopiować. Obrót kryptowalutami odbywa się elektronicznie i bez udziału jakiegokolwiek systemu bankowego. Tak więc w żaden sposób transakcje nie są nadzorowane, tak jak dzieje się to w przypadku transakcji bankowych. Najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin i mówi się o niej w sieci bardzo dużo.

Zastosowanie kryptowalut w sieci

Kryptowaluta ma dziś szerokie zastosowanie w sieci. Dzięki nim można zarówno tanio, jak i szybko wysyłać oraz odbierać płatności. Można powiedzieć, że kryptowaluta jest odpornym na cenzurę alternatywnym magazynem bogactwa. Kryptowaluty umożliwiają przeprowadzanie inwestycji w innowacyjne startupy na wczesnym etapie. W dodatku pozwalają na przeprowadzanie prywatnych transakcji, a także wysyłanie przekazów bezgotówkowych. Kryptowaluty mają też inne zastosowanie, jak zarabianie na publikowaniu treści, wynajmowanie wolnego miejsca na dysku twardym dla użytkowników chmury, czy wydawanie cyfrowych walut w czasie podróżowania po świecie. Możliwości jak widać są szerokie, a to dopiero początek. Zapewne niebawem pojawią się kolejne sposoby na to, jak wykorzystać kryptowaluty w sieci.