Podczas karmienia piersią dziecko I mama powinni czuć się komfortowo, na mieście w parku, a także w domu na sofie.

Oczywiście musi być to odpowiednio przygotowana odzież, dzięki czemu młoda mama będzie mogła bez skrępowania karmić także w miejscach publicznych. Odzież do karmienia została zaprojektowana tak, abyś mogła szybko i dyskretnie karmić dziecko piersią w dowolnym miejscu i czasie. Ponieważ dzięki wbudowanym otworom do karmienia nie musisz podnosić stylowego topu, gdy chcesz przyłożyć maleństwo. Dzięki temu możesz łatwo i spokojnie karmić piersią w miejscach publicznych. To duża zaleta, ponieważ kiedy jesteś z dzieckiem poza domem, możesz nie chcieć wystawiać się na wścibskie spojrzenia podczas karmienia piersią. Jeśli nie odzyskałaś swojej sylwetki zaraz po porodzie, nie chcesz, eksponować swojego brzucha. Będzie to bardzo dobry pomysł także zimą dzięki czemu jest to bardzo uniwersalna odzież dla każdej młodej mamy. Odzież do karmieni posiada często różnego rodzaju otwory do karmienia, zamykane na zamek, lub też zapinane na rzep.

Czasem także ukryte są pod warstwą materiału. Ważne jest aby podczas karmienia dobrze zasłaniały pierś karmiącej kobiety.

Otwory do karmienia zwykle składają się z dwóch warstw materiału, nałożonych jedna na drugą, z przodu lub z boku. Można je rozsunąć, aby tylko niewielka część piersi była odsłonięta do karmienia, podczas gdy brzuch i plecy pozostały całkowicie zakryte. Stanik do karmienia jest niezastąpiony w połączeniu z odzieżą do karmienia, ponieważ oferuje również specjalne otwory, które zwykle można otwierać i zamykać jedną ręką za pomocą zatrzasków. Chodzi oto aby młoda mama mogła łatwo odsłaniać ubrania do karmienia, jednak powinny być to otwory przygotowane w taki sposób aby można było się zakryć. Oczywiście warto mieć ze sobą chustę lub też szeroką bluzkę, warto mieć możliwość ruchu. Oczywiście można znaleźć różne ubrania do karmienia, mniej lub bardziej oficjalne, z pewności może nam się także przydać elegancka sukienka dla karmiącej, którą będziemy mogli założyć na bardziej oficjalną okazję.