W dzisiejszym świecie kryptowaluty stały się cyfrową alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod płatniczych, takich jak gotówka lub karty kredytowe, oraz wygenerowały alternatywne punkty widzenia.

Niektórzy myślą, że kryptowaluty są środkiem finansowym dla oszustów, terrorystów i przestępców, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich udział w oszustwach i handlu w Dark Web. Z drugiej strony niedawne wzrosty wartości Bitcoin ustaliły kryptowalutę jako opłacalną inwestycję, która może mieć pozytywny wpływ na portfele i praktyki handlowe głównych inwestorów na całym świecie. W tradycyjnych kontaktach biznesowych brokerzy, agenci i przedstawiciele prawni mogą powodować znaczne komplikacje i koszty, co w przeciwnym razie powinno być prostą transakcją. Istnieją formalności, opłaty maklerskie, prowizje i wiele innych specjalnych warunków, które mogą mieć zastosowanie. Jedną z zalet transakcji za pomocą kryptowalut jest to, że są to sprawy jeden na jeden, mające miejsce w strukturze sieci peer-to-peer, co sprawia, że brak pośrednika jest standardową praktyką.

Prowadzi to do większej jasności w ustalaniu ścieżek audytu, mniej nieporozumień co do tego, kto powinien płacić za co i komu oraz większej odpowiedzialności, ponieważ obie strony uczestniczące w transakcji wiedzą, kim są.

Więcej na temat kryptowalut przeczytasz na stronie serwisu finansowego https://marketinvest.pl. Ale ekosystem kryptowaluty blockchain może być również wykorzystywany do ułatwienia specjalistycznych trybów transferu. Na przykład kontrakty na kryptowaluty mogą być zaprojektowane w celu dodawania zatwierdzeń stron trzecich, odwoływania się do faktów zewnętrznych lub ukończenia w określonym dniu lub godzinie w przyszłości. A ponieważ Ty jako posiadacz kryptowaluty masz wyłączne zarządzanie swoim kontem, minimalizuje to czas i koszty związane z dokonywaniem transferów aktywów. Kolejną zaletą kryptowalut jest to, że każda dokonana transakcja stanowi unikalną wymianę między dwiema stronami, której warunki mogą być negocjowane i uzgadniane w każdym przypadku.