Użytkowanie kompresorów podczas różnych zadań w przemyśle jest dziś praktycznie koniecznością. I chociaż na rynku dostępnych jest ich kilka rodzajów, to najczęściej spotkamy odmiany bezolejowe oraz olejowe. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj sprężarki będzie nam potrzebny, to zawsze warto stawiać wyłącznie na urządzenia najwyższej jakości. W przypadku sprężarek bezolejowych doskonale sprawdzą się sprzęty marki BOGE. Poznajmy ich najważniejsze zalety.

Sprężarki śrubowe bezolejowe – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje w przeciwieństwie do sprężarek olejowych, modele bezolejowe nie potrzebują obecności oleju, jako komponentu smarującego oraz chłodzącego. Czy więc oznacza to, że w takich sprężarkach nie odbywają się te procesy? Absolutnie nie. W tym rodzaju po prostu zamiast oleju stosowana jest zwykła woda, co powoduje, że w powietrzu nie znajdą się niepożądane cząsteczki silikonu, czy też właśnie oleju. Kompresory w odmianie bezolejowej najlepiej sprawdzają się w zastosowaniach wymagających osiągnięcie najwyższej jakości sprężonego powietrza. Czasami jego czystość jest bowiem absolutnie kluczowym elementem, Jako najprostszy przykład takiej sytuacji można podać, chociażby sektor medyczny, gdzie nie ma absolutnie miejsca na występowanie żadnych zanieczyszczeń. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zastosowanie technologii pozwalającej na sprężanie powietrza bez wykorzystania oleju pozwala znacząco obniżyć koszty użytkowania urządzenia. Wszystko dlatego, że uzyskanie powietrza nie wymaga już przeprowadzania filtrowania.

Dlaczego warto postawić na śrubowe sprężarki bezolejowe BOGE?

Tak jak w przypadku innych urządzeń, tak i sprężarki śrubowe bezolejowe należy wybierać pod kątem odpowiedniej jakości. Na szczęście wśród licznych modeli można znaleźć takie, które w pełni można polecić. Bezolejowe sprężarki śrubowe BOGE doskonale sprawdzają się nawet podczas najbardziej restrykcyjnych wymagań. Ponad 100-letnia tradycyjna producencka pozwoliła na wytworzenie urządzeń najwyższej jakości. Ich dużą zaletą jest zastosowanie nowoczesnego stopnia śrubowego, dzięki czemu urządzenia te poradzą sobie nawet ze stosunkowo dużym zapotrzebowaniem na powietrze. Bez względu więc na to, czy proces odbywa się w sposób przerywany, czy ciągły to zawsze można liczyć na niezawodną pracę. Podkreślić należy też ich niebywałą wręcz energooszczędność. Dostępne w wersji z chłodzeniem powietrznym oraz wodnym mają w standardzie wbudowane nowoczesne mikroprocesorowe sterowniki BOGE Prime lub BOGE Focus Constrol 2.0, których moc wynosi od 30 kW do nawet 335 kW.  Całość zalet uzupełnia jeszcze niezwykła prostota dostępu do wszystkich części serwisowych, których ilość została jednocześnie maksymalnie zminimalizowana. Pozwala to na szybką reakcję i wykonanie o wiele łatwiej wszelkich prac serwisowych, niż w tradycyjnych sprężarkach. Dodatkowo dzięki mniejszej ilości komponentów znacząco wydłuża się czas eksploatacji całego urządzenia. Jeśli więc szukasz niezawodnego i trwałego sprzętu to sprężarki bezolejowe BOGE będą doskonałym wyborem.