Kryptowaluty to wirtualne pieniądze, prekursorem był Bitcoin stworzony w 2009 roku, w tym przypadku właściciele posługują się wirtualnymi portfelami, które posiadają klucz prywatny.

Kryptowaluty mogą służyć do transakcji, obecnie coraz więcej firm akceptuje płatności, bardzo popularne są także inwestycje w Bitcoina. Kryptowaluty możemy nabywać na giełdach, wymieniać je czy też sprzedawać.

Dlaczego warto zainwestować w kryptowaluty?

Osoby, które poszukują sposobu na inwestycje oszczędności, często zwracają uwagę na możliwość zakupu kryptowalut. Duże wahania kursów, dostępność, duża ilość różnych kryptowalut sprawiają, że inwestycje w kryptowaluty cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie istnieje wiele kryptowalut, o bardzo różnej wartości, możemy skorzystać z różnych giełd, na których możemy je kupować, sprzedawać, istnieją także oficjalne kursy danej kryptowaluty. W przypadku kryptowalut inwestycje mogą być krótko lub też długoterminowe, warto obserwować rynek, kurs danej kryptowaluty, obserwować sygnały z rynku. Często liczy się cierpliwość, nawet przy pełnych spadkach w dłuższym terminie często będziemy mogli uzyskać bardzo zadowalający zwrot z inwestycji. Dzięki temu możemy dobrze zainwestować nasze oszczędności.

Ruchy kursów kryptowalut mogą zależeć od wielu informacji podawanych w internecie, przykładowo mogą być to duże zakupy przez znane osoby, które informują o tym w mediach społecznościowych. W tym przypadku jeżeli szybko zareagujemy, możemy wiele zyskać, często nawet kilkadziesiąt procent dziennie. Możemy wybrać także strategię długoterminową, prowadząc analizę techniczną możemy sprawdzić kursy różnych kryptowalut, zainwestować w walutę nie docenianą, która ma szanse na zwrot. Zaletą inwestycji w kryptowaluty jest brak minimum inwestycyjnego, inwestować możemy za pomocą komputera, nie potrzebujemy w tym przypadku konta w domu maklerskim. Dlatego liczba inwestorów, którzy widzą szansę zarobku na kryptowalutach, cały czas rośnie, cieszą się one dużym zainteresowaniem także ze względu na wysoką inflację, brak ciekawej alternatywy do zainwestowania naszych oszczędności.

Jeżeli chcemy zainwestować w kryptowaluty, to powinniśmy przygotować portfel, odpowiednio go zabezpieczyć, możemy skorzystać z wielu giełd, także międzynarodowych. W tym przypadku łatwo porównamy prowizje poszczególnych giełd, możemy także znaleźć portale zmniejszające koszty przewalutowania podczas kupowania czy sprzedaży kryptowalut. Zaletą jest także możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, dzięki czemu bardzo szybko możemy zareagować na sygnały rynkowe.