Niemal każdy z nas stanął przed koniecznością wymiany waluty (lub wszystko przed nim). Czy to współpraca z zagranicznymi kontrahentami, spłata kredytu w obcej jednostce, emigracja zarobkowa, chęć inwestowania, czy po prostu zakupy w zagranicznych e-sklepach. Obce banknoty są nam niezbędne w wielu dziedzinach życia

Nie za wszystko zapłacimy złotówkami. Gdy są nam potrzebne dolary, euro, czy funty, najlepiej kupić je w Internecie. To oszczędność czasu i pieniędzy. Warto wiedzieć, że korzystając z kantorów internetowych, zrealizujemy transakcję wymiany nawet o wiele taniej niż w banku.

W serwisach wymiany online spread, czyli różnica pomiędzy ceną sprzedaży, a ceną kupna waluty, jest znacznie niższa niż w bankach. Placówki bankowe narzucają bowiem wyższą marżę, bo chcą zarobić. Wymiana walut nie jest ich podstawą utrzymania, stąd ceny poszczególnych pieniędzy, w tym dolara amerykańskiego, są znacznie wyższe niż w e-kantorach. Kupując np. 1000 dolarów na platformie online oszczędzamy ponad 180 zł w porównaniu do banków.

Łatwo to sprawdzić. Kantory internetowe takie jak dobrykantor.pl, posiadają na swoich stronach www kalkulatory walutowe. To bezpłatne narzędzie pomaga nam zobaczyć różnicę w cenie pieniądza. Wpisujemy kwotę jaką chcemy kupić, wybieramy walutę, w naszym przypadku USD i od razu wyświetla nam się, ile musimy wpłacić złotówek oraz ile zaoszczędzimy na tej wymianie.

Transakcja online może się także odbywać się bez naszego udziału. Jeśli kantor oferuje taką możliwość, klient ustawia automatyczną transakcję według szczegółowych kryteriów. Na przykład, żąda wykonania zakupu określonej przez siebie ilości dolarów w sytuacji, gdy ich kurs spadnie do wyznaczonej wartości.

Nabycie dolara amerykańskiego poprzez serwis online to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla turystów, osób spłacających kredyt, zarabiających w USD lub wysyłających pieniądze rodzinie. Tańsza wymiana jest ważna także dla przedsiębiorców. Przy regularnych transakcjach mają oni szansę na uzyskanie dodatkowego rabatu, a więc na jeszcze większe oszczędności.

Proces zakupu dolara w Internecie jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się w serwisie (Pełną listę kantorów internetowych znajdziecie tu: goldandcoins.pl). Trwa to kilka minut, a cały przebieg, jak i korzystanie z e-kantoru jest bezpłatne. Trzeba natomiast posiadać konto rozliczane w złotówkach oraz konto walutowe, chyba, że wymienione pieniądze od razu przesyłamy na rachunek odbiorcy, a nie swój walutowy. Następnie zasilamy konto w złotówki i możemy już dokonywać operacji. We wszystkie swoje ruchy mamy oczywiście wgląd, więc możemy na bieżąco kontrolować finanse.

Sprzedaż bądź kupno dolara w kantorze internetowym to także oszczędność czasu. Pieniądze wymienimy bez wychodzenia z domu. Serwisy działają przez całą dobę, nie musimy spieszyć do placówek stacjonarnych, stać w kolejkach, mieć ze sobą przeliczoną gotówkę, martwić się, że trafimy na niekorzystny kurs dolara. Ponad to, dzięki systemom zabezpieczeń, podobnych jak w bankowości elektronicznej oraz nadzorowaniu każdej operacji przez zespół specjalistów szyfrowanymi połączeniami, mamy pewność, że transakcja przebiegnie prawidło i bezpiecznie.

Usługi online, w tym także te finansowe dają mnóstwo korzyści. Są tańsze, wygodniejsze i bezpieczne. A to daje nam poczucie komfortu i dobrze przeprowadzonych transakcji, na których zyskujemy, a nie tracimy.

Źródło: https://kantorna6.pl/