W wielu krajach można legalnie uprawiać marihuanę hodowcy korzystają z tej możliwości, zakładają domowe uprawy które pozwalają na uzyskanie wysokich plonów, dodatkowo także okres oczekiwania na zbiory jest dużo krótszy niż w przypadku upraw na zewnątrz.

Naturalnie w takich krajach jak Czechy czy też Holandia liczba roślin które możemy uprawiać w domu jest ograniczone do czterech sztuk, dlatego też każdy hodowca będzie chciał optymalnie wykorzystać tą możliwość. Najczęściej stosowane są specjalne namioty, szafki, które będziemy ustawiali w pomieszczeniu w domu, które mają zapewnić roślinom odpowiednie warunki do wzrostu.

Domowa hodowla marihuany na własny użytek

Jak wybrać najlepszą odmianę marihuany?

Oczywiście powinniśmy wybrać odpowiednią odmianę, należy pamiętać iż zasadniczo w przypadku marihuany mamy do czynienia z roślinami żeńskimi oraz męskimi, przy czym rośliny żeńskie będą wytwarzały charakterystyczny susz który będzie można następnie palić. Jeżeli rośliny męskie zostaną wymieszane z roślinami żeńskim wówczas plony bardzo spadną, dlatego też obecnie możemy zakupić jedynie nasiona żeńskie, które noszą nazwę nasion feminizowanych.

Marihuana od wieków hodowana jest w różnych częściach świata, wiele odmian pochodzi z Indii, Pakistanu czy też Afganistanu. Cenione są one ze względu na możliwości uzyskania dużych planów, wysoką zawartość THC czy też szybkie kwitnienie oraz szybki wzrost. Jedną z najbardziej znanych odmian jest mazar, jest to marihuana pochodząca z Afganistanu która charakteryzuje się wysoką zawartością środków psychoaktywnych. Jest to roślina z odmiany indica, roślina dość wysoka która może osiągnąć wysokość nawet 4 m.

W przypadku kiedy chcemy uzyskać większe plony na niewielkiej powierzchni z pewnością wybranie odmiany mazar dutch passion pozwoli nam na zoptymalizowanie naszych upraw, dzięki temu w krajach gdzie można uprawiać tylko kilka roślin można będzie uzyskać większą ilość suszu. Będziemy mogli zmniejszyć także koszty hodowli, związanych przykładowo ze zużyciem energii elektrycznej, zakupem donic, gleby czy też nawozów.