Coraz więcej osób wybiera całoszklane balustrady do swoich schodów, tarasów i balkonów.

Szklana balustrada dodaje ponadczasowej elegancji i piękna, ale jest też wiele innych korzyści z zastosowania szkła w aranżacji budynków. Wiele z tych korzyści jest szczególnie docenianych teraz, gdy ludzie spędzają w domu więcej czasu niż kiedykolwiek.

Balustrady ze szkła mają wiele zalet i są łatwe w czyszczeniu

Czy warto zdecydować się na balustrady całoszklane

Jedną z głównych zalet szkła jest to, że nie zasłania ono widoku, dzięki temu pokoje lub przestrzenie komercyjne wydają się większe, przewiewne, jasne i otwarte. Nie blokuje również światła, tworząc jaśniejszą, bardziej zachęcającą atmosferę w pomieszczeniach. Ponadto, ponieważ szkło ma solidną powierzchnię, zmniejsza przeciągi i hałas, który po prostu przepływałby przez pręty starszych stylów balustrad z drewna czy metalu. Możesz zatem wybrać takie rozwiązanie, które jest odpowiednie do twoich potrzeb i oczekiwań względem projektowania.

Generalnie szklane balustrady schodowe można łatwo wyczyścić i utrzymać w odpowiednim stanie. Domy z małymi dziećmi lub zwierzętami mogą wymagać nieco więcej utrzymania, ale w porównaniu z tradycyjnymi balustradami drewnianymi i metalowymi, które wymagają ciągłej konserwacji i napraw, balustrady szklane przez cały okres użytkowania są stosunkowo bezobsługowe. A w wilgotnym klimacie nie ma również kłopotów z rozwojem pleśni, jeśli wybierzemy balustrady ze szkła.

Dodatkowo balustrady całoszklane nie mają również szczebelków, w których można utknąć, lub po których dzieci lub zwierzęta mogą się wspinać, co czyni je bezpieczniejszym wyborem w domu rodzinnym. Są one wykonane przy użyciu gładkich tafli szkła hartowanego, które znajdziemy w różnych grubościach i wykończeniach, może być ono przejrzyste, matowe lub w kolorze. Tego typu balustrada jest mocna, trwała, bezpieczna i łatwa do wyczyszczenia. Szklane balustrady mają szeroką gamę opcji montażu, są odpowiednie zarówno do zewnętrznych tarasów i przy poręczach schodowych, a najczęściej łączone są z okuciami ze stali nierdzewnej.