Obecnie coraz więcej osób chce w jak najlepszy sposób chronić lakier swojego samochodu przed blaknięciem, zarysowaniami, zanieczyszczeniem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Można to zrobić poprzez regularne woskowanie czy nałożenie powłoki ceramicznej, jednak te metody nie są trwałe i niezawodne. Jeśli chcesz bardziej trwałego rozwiązania, możesz zdecydować się na oklejenie samochodu specjalną folią chroniącą lakier pojazdu przed uszkodzeniami.

Czy warto zdecydować się na założenie folii ochronnej na samochód

Wiele firm oferuje oklejanie pojazdów we Wrocławiu

Szkodliwe promienie słoneczne UV mogą uszkodzić lakier samochodu i sprawić, że będzie on wyglądał na stary i wyblaknięty. Folia ochronna lakieru nie tylko chroni farbę przed promieniami UV, ale także przed zadrapaniami, rdzą, wyszczerbieniami, czy odpryskami. Zadrapania gromadzą wilgoć, która ostatecznie prowadzi do rdzy. Podobnie chemikalia z ostrych środków czyszczących i elementów środowiskowych prowadzą do przebarwień. Folia chroni lakier samochodu przed tymi uszkodzenia, działając jako skuteczna bariera na zewnątrz pojazdu.

Zapobieganie to najlepsza praktyka, jeśli chodzi o zachowanie dobrego wyglądu samochodu. Nałożona folia pomaga chronić nadwozie samochodu, dzięki czemu nie musisz często wydawać pieniędzy na naprawę drobnych uszkodzeń. Pomimo twierdzeń niektórych producentów i instalatorów, powłoka ceramiczna nie eliminuje ryzyka odprysków z kamyków i żwiru, zadrapań, śladów zawirowań i plam wodnych. Jednak powłoki ceramiczne mają swoją wytrzymałość, szczególnie jeśli chodzi o hydrofobową powierzchnię, którą tworzą. Niektóre folie do ochrony lakieru również są pokryte hydrofobową przezroczystą powłoką.

Wielu kierowców chce chronić lakier samochodowy i decyduje się na oklejanie pojazdów Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz wiele firm oferujących tego typu usługę. Folia ochronna jest opłacalnym rozwiązaniem, które pomaga chronić lakier samochodu nawet przez 10 lat lub dłużej, w zależności od producenta i prawidłowego nałożenia.