Pracownicy z Ukrainy są cenieni przez wielu polskich pracodawców.

Jednym ze sposobów ich zatrudnienia jest leasing. Co warto o nim wiedzieć?

Osoby przyjeżdżające do Polski z Ukrainy poszukują pracy na różnych stanowiskach, często także na tych, które rzadziej wybierane są przez Polaków. Uznawani są za osoby sumienne, rzetelne, ciężko pracujące. Dla wielu pracodawców problem stanowi jednak zatrudnienie Ukraińców. Wtedy rozwiązaniem staje się leasing pracowników z Ukrainy.

Czym jest leasing pracowników z Ukrainy?

Leasing jest usługą, która najczęściej kojarzy się z pozyskaniem samochodów czy innego wyposażenia do firmy. Warto jednak wskazać, że termin ten stosowany jest także w kontekście pracowniczym.

Leasing pracowników pozwala na pozyskanie ich bez konieczności ich zatrudniania. Wówczas pracodawca może korzystać z nowej załogi, jednak nie musi zajmować się tak złożonymi formalnościami związanymi z rekrutacją, sprawami kadrowymi i płacowymi. W zamian płaci on jedynie ustaloną cenę firmie, która dostarcza pracowników.

Obecnie bardzo popularny jest leasing pracowników z Ukrainy, ponieważ zatrudnienie osób z Ukrainy w firmie może wymagać szeregu formalności. Wybierając leasing pracowniczy, można wtedy znacznie je ograniczyć i łatwiej pozyskać nowe kadry – także wtedy, gdy są one potrzebne tymczasowo.

Jakie firmy prowadzą leasing pracowniczy?

Usługi jak leasing pracowników z Ukrainy spartajobs.pl oraz innych pracowników są obecnie powadzone przede wszystkim przez agencje pośrednictwa pracy.

Agencje pracy oferują swoim klientom kompleksową obsługę w ramach pozyskania pracowników, a także zajmują się wtedy formalnościami, jakie są związane z ich zatrudnieniem. Dzięki temu mogą one zaoferować fachową, kompleksową obsługę, uwalniając pracodawcę od szeregu ciążących na nim obowiązków.

Czym jest leasing pracowników z Ukrainy i kiedy warto z niego korzystać?

Jak skorzystać z leasingu pracowników z Ukrainy?

Aktualnie leasing pracowników z Ukrainy jest bardzo popularny i oferta ta jest bardzo popularna. Można skorzystać z niej w wielu agencjach pracy działających na terenie całego kraju.

Leasing pracowników z Ukrainy – jakie ma korzyści?

Oferta jak leasing pracowników z Ukrainy jest związana z wieloma korzyściami ze strony pracodawcy:
• łatwe pozyskanie pracowników
• możliwość wyboru pracowników posiadających określone kwalifikacje
• mniej formalności dotyczących zatrudnienia obcokrajowców
• niższe koszty związane z obsługą kadrowo-płacową
• większa elastyczność działalności

Więcej informacji dotyczących leasingu pracowników z Ukrainy można uzyskać na stronach biur pośrednictwa pracy oferujących taką usługę.