Jeśli szukasz pomysłów na prawidłowy przyrost masy mięśniowej, przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz sugestie, jak to zrobić.

Użyj tych, które Twoim zdaniem zapewnią Ci wyniki, których szukasz, lub wypróbuj te, których wcześniej nie brałeś pod uwagę, a możesz być mile zaskoczony ich wynikami.Pozyskanie partnera do treningu może drastycznie poprawić wyniki budowania mięśni. Twój partner może być cennym źródłem motywacji do trzymania się sesji treningowej i zachęcania Cię do maksymalizacji wysiłków podczas treningu. Posiadanie niezawodnego partnera do ćwiczeń może również pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa, ponieważ zawsze będziesz mieć obserwatora.Nie próbuj ekstremalnego treningu cardio z treningiem siłowym. Zrobione w granicach rozsądku, ta kombinacja może być naprawdę korzystna dla twojego zdrowia, ale gdy jest wykonywana w ekstremalny sposób, może sobie nawzajem zaprzeczać, minimalizując rezultaty, które widzisz po jednym z nich. Wybierz jedną, na której się skoncentrujesz i staraj się regularnie nad nią pracować.Poświęć czas na trening co najmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś ograniczyć się do trzech razy, ale gdy twoje mięśnie stają się bardziej wyćwiczone, powinieneś częściej chodzić na siłownię. Gdy staniesz się bardziej doświadczony, możesz zwiększyć liczbę treningów, aby odbywały się częściej niż raz dziennie, kilka razy w tygodniu.Spróbuj zmienić chwyty. Gdy zdobędziesz doświadczenie w ćwiczeniach, Twoje mięśnie zaczną opierać się wszelkiemu wzrostowi podczas ćwiczeń, które są im znane. Różne uchwyty mogą sprawić, że te znane ćwiczenia będą inne, co może spowodować dodatkowy wzrost mięśni. Przykładami ćwiczeń, w których można zmienić chwyt, są wiosłowanie sztangą, uginanie się pod sztangą, podciąganie i wyciskanie na ławce. Chcesz wiedzieć, jak budować mięśnie? Czytaj

Spróbuj użyć szerokich chwytów, ciasnych chwytów dłoni, chwytów odwróconych, a nawet chwytów mieszanych, w których jedna ręka jest podniesiona, a druga opuszczona.Użyj stojaka, aby zapobiec zmiażdżeniu cię sztangą podczas wykonywania dużego przysiadu.

Wiele stojaków do przysiadów zawiera szpilki, które można ustawić poniżej maksymalnej głębokości przysiadów. Jeśli dojdziesz do niepowodzenia na powtórzeniu, możesz po prostu pozwolić, aby ciężar spadł na te agrafki. Dlatego nie musisz się martwić, że podniesiesz więcej, niż jesteś w stanie.Wykonywanie przysiadów jest niezbędne do podnoszenia ciężarów. Przysiad obejmuje wiele różnych grup mięśni. Nie tylko aktywowane są mięśnie pośladkowe i czworogłowe, ale także dolna część pleców, ścięgna podkolanowe, rdzeń i barki. Udowodniono, że ludzie, którzy regularnie wykonują przysiady, mają większą masę mięśniową niż ci, którzy tego nie robią.Przysiady są prawdopodobnie najważniejszym ćwiczeniem budującym masę mięśniową. Poza budowaniem mięśni nóg, przysiady są doskonałym treningiem całego ciała. Ćwiczą ramiona, klatkę piersiową, mięśnie brzucha, a nawet plecy. W przypadku przysiadów niezbędna jest odpowiednia technika. Aby przysiad był prawidłowy, biodra powinny schodzić niżej niż kolana, a ciało powinno pozostawać w równowadze.Staraj się wykonywać wyciskanie na ławce i przysiady w taki sam sposób, jak martwy ciąg, czyli od całkowitego zatrzymania. Wykorzystaj ruchy na ławce i przysiady w Power Rack i pozwól, aby drążki bezpieczeństwa były ustawione w pewnym punkcie, w którym drążek znajduje się na dole tych ruchów. Musisz pozwolić, aby poprzeczka ustabilizowała się w tym punkcie. Pomaga to usunąć wszelkie elastyczne napięcie, co pomaga w zwiększeniu siły.Jak widać z powyższego artykułu, istnieją różne sposoby na przyrost masy mięśniowej. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz te, które według Ciebie będą dla Ciebie odpowiednie, a następnie postaraj się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uzyskać pożądane rezultaty. Zobaczysz różnicę w krótkim czasie.