Planujesz sprzedaż swojego mieszkania lub domu? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, ile warte jest Twoje lokum. Jaką cenę ustalić, by odpowiednio zarobić, ale też nie odstraszyć potencjalnych kupców? To trudne pytanie, ponieważ na cenę mieszkania czy domu składa się wiele czynników. Metraż, lokalizacja, stan wykończenia, to tylko niektóre z parametrów, które powinieneś wziąć pod uwagę, ustalając wartość posiadłości. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, podejdź do tematu z rozwagą, ponieważ odpowiednia wycena nieruchomości to gwarancja zysku i szybkiej sprzedaży. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Jakie parametry wpływają na wartość Twojego mieszkania?

Głównymi składowymi ceny mieszkań i domów są metraż i lokalizacja. To tymi parametrami kierują się kupujący. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z rokiem budowy, rozkładem pomieszczeń czy liczbą pokoi. Spora część klientów poszukuje mieszkań zlokalizowanych na pierwszym lub drugim piętrze. Takie lokale uważane są za ciepłe i niewymagające dużego dogrzewania zimą. To przekonanie także wpływa na wartość lokum. Znaczenie odgrywa też wysokość czynszu (jeżeli chodzi o mieszkanie) bądź koszty utrzymania, w przypadku domu.

Profesjonalna wycena nieruchomości – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wiele osób wycenia swoje posiadłości porównując je do tych, których oferty sprzedaży zamieszczone są w Internecie. Jest to dobry punkt odniesienia, ale takie wyliczenia nie zawsze są obiektywne. Zamieszczone ogłoszenia mogą mieć zaniżone bądź zawyżone wartości. Żeby zwiększyć swoje szanse na sprzedaż mieszkania lub domu w atrakcyjnej cenie, możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Zamawiając taką usługę, masz gwarancję rzetelnej wyceny pod wieloma kątami. Otrzymasz od firmy dokładny raport, wskazujący jakie parametry przekładają się na atrakcyjność Twojej nieruchomości. Taka ocena opiera się na Bazie Cen Nieruchomości, która zawiera dane z aktów notarialnych.

Urban.one – wycena Twojego domu lub mieszkania bez wychodzenia z domu

Jeśli chcesz poznać prawdziwą wycenę nieruchomości, którą zamierzasz sprzedać, zleć ją za pomocą formularza online. Raport, który otrzymasz, będzie zawierał dane o transakcjach sprzedaży i kupna zawieranych w Twojej okolicy. Uwzględnia także bezpieczeństwo okolicy, trend sprzedaży oraz analizę opłacalności najmu, a nawet dane o jakości powietrza. Posiadając taki dokument, jesteś na lepszej pozycji negocjacyjnej ze swoimi klientami, ponieważ cena Twojego mienia oparta jest na konkretnych danych i wyliczeniach. To na pewno pomoże sprzedać Ci Twoją nieruchomość po atrakcyjnej dla Ciebie cenie. Możesz tylko zyskać!