System Flow Comfort to nic innego jak skuteczna, kilkuetapowa technologia filtracji wody, która daje dodatkowo możliwość regulacji twardości wody i wzbogacenia jej w cenne pierwiastki takie jak potas. Co jeszcze warto wiedzieć o filtrowaniu wody za pomocą systemu Flow Comfort?

Filtrowanie wody to coraz popularniejsza praktyka. Dzbanki z filtrem czy butelki filtrujące to dla wielu osób nieodłączny element ekologicznej i zarazem ekonomicznej codzienności. Z uwagi na popularność filtracji wody pojawiają się nowsze, coraz wygodniejsze rozwiązania w tym zakresie. Są to m.in. filtry przepływowe dzięki którym dostęp do wody filtrowanej mamy prosto z kranu! Co to jest System Flow Comfort?

Filtr do wody Flow Comfort – jak to działa?

W systemie Flow Comfort technologia filtracji opiera się na kilku stopniach poprawy jej jakości w jednym wkładzie filtrującym. Składa się na niego warstwa włókniny polipropylenowej, żywicy jonowymiennej oraz blok węglowy. Dzięki nim woda przefiltrowana nie posiada m.in. zanieczyszczeń mechanicznych z instalacji ani związków chloru odpowiadających za charakterystyczny smak i zapach. Filtr oprócz zneutralizowania szkodliwych substancji wzbogaca także wodę w cenne minerały takie jak potas.

Filtr wyposażony jest ponadto w głowicę, która pozwala regulować poziom redukcji twardości węglanowej. Regulacja polega na przekręceniu wkładu filtrującego względem głowicy według oznakowań. Przed ustawieniem odpowiednich parametrów warto jednak zbadać twardość wody wodociągowej. Można to zrobić za pomocą paska do testowania załączonego w zestawie lub poszukać informacji na ten temat w lokalnym zakładzie wodociągowym.

Czy warto zainstalować System Flow Comfort?

System Flow Comfort to wyjątkowo szybki i łatwy montaż oraz prosta obsługa. Filtr do wody Flow Comfort umożliwia zastosowanie wkładu filtrującego w różnych wariantach montażowych – np. pod zlewem kuchennym pobierając wodę z ujęcia zimnej wody kranowej. Filtr może być też z powodzeniem zastosowany do dystrybutorów wody.

Ponadto, filtr Flow Comfort ma kompaktową budowę i umożliwia korygowanie poziomu filtracji w trakcie eksploatacji. Co więcej, baterie z systemem flow comfort mogą być nie tylko w tradycyjnym kolorze chromu. Na rynku pojawia się oferta kranów w modnym obecnie kolorze czarnym.

Zastosowanie tego systemu filtrującego nie tylko poprawia smak i zapach wody pitnej oraz przygotowywanych na jej bazie napojów i potraw. Woda, klarowna po filtracji, w pełni nadaje się do bezpośredniego spożycia. Dzięki temu nie musimy chodzić do sklepu po ciężkie butelki lub zgrzewki ani generować problematycznych w utylizacji i szkodliwych dla środowiska odpadów w plastiku! Dzięki temu możemy łatwo dbać o odpowiednie nawodnienie nasze i naszych najbliższych, a także wydłużyć żywotność sprzętów takich jak czajnik czy ekspres do kawy. System Flow Comfort znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe?accesories_products=Flow+Comfort