Szacuje się, że od 70 do 85 wszystkich dorosłych mężczyzn i kobiet będzie odczuwać ból pleców w pewnym momencie swojego życia.

Ból pleców może być spowodowany schorzeniami, urazami, a nawet nieprawidłową postawą. Ten zestaw porad i wskazówek pomoże Ci skuteczniej radzić sobie z bólem pleców.Aby zapobiec lub złagodzić ból pleców, spróbuj codziennie chodzić. Badania wykazały, że chodzenie pomaga złagodzić ból pleców, podczas gdy wykonywanie określonych ćwiczeń mających na celu złagodzenie bólu pleców może w rzeczywistości pogorszyć ból. Chociaż plecy mogą boleć, ważne jest, aby chodzić energicznie przez trzy godziny w tygodniu, aby uzyskać ulgę.Jeśli codziennie czytasz przez dłuższy czas – czy to dla przyjemności, czy też z powodów zawodowych – możesz uniknąć bólu pleców wynikającego z nadwyrężenia szyi, utrzymując głowę na poziomie i podnosząc dokumenty do tego poziomu. Trzymanie głowy zgiętej lub uniesionej pod nienaturalnym kątem przez dłuższy czas może powodować zmęczenie. Tak więc posiadanie wieszaka na dokumenty lub trzymanie materiałów w górze zamiast umieszczania ich na biurku lub na kolanach może pomóc w zapobieganiu skumulowanym urazom szyi związanym z taką postawą.Jeśli masz problemy z bólem pleców, podgrzej i oblodź plecy. W ciągu pierwszych dwóch do trzech dni bólu pleców chcesz położyć na nim lód, aby zmniejszyć stan zapalny. Po pierwszych trzech dniach oblodzenia pleców chcesz zastosować ciepło, aby rozluźnić i rozluźnić mięśnie.Zacznij od podstaw leczenia bólu pleców. Pomocne jest również kilka dni dobrego wypoczynku. Czekając, aż ból ustąpi, możesz uzyskać natychmiastową ulgę dzięki przeciwzapalnym lekom przeciwbólowym, takim jak naproksen lub ibuprofen. Najważniejsze wskazówki dotyczące życia z bólem pleców

Spróbuj naprzemiennie stosować obróbkę cieplną z zimnymi aplikacjami, aby uzyskać dodatkową ulgę w bólu.Zdrowa dieta nie tylko pomaga utrzymać wagę na dobrym poziomie, ale także zbilansowana zdrowa dieta z dużą ilością witaminy D utrzymuje mocne kości, co oznacza, że ??plecy pozostają mocne.

Zbilansowana dieta jest ważna dla każdego aspektu zdrowia, więc nic dziwnego, że nie różni się to od zdrowia pleców.Kiedy zranisz plecy, zwykle ćwiczenia rozciągające ścięgna podkolanowe mogą okazać się bardzo pomocne. Jeśli mięśnie z tyłu ud są napięte, zwykle mogą powodować niepotrzebny stres i ból w dolnej części pleców. Powinieneś rozciągać mięśnie ścięgna co najmniej dwa razy dziennie przez 45 sekund na raz.Jeśli cierpisz na przewlekły ból pleców, możesz rozważyć wizytę u akupunkturzysty. Badania pokazują, że pacjenci, którzy stosują tę starożytną chińską technikę, mają znacznie mniejszy ból pleców. Akupunktura uwalnia opioidy łagodzące ból i wysyła sygnały, aby uspokoić objawy nerwowe.Jeśli masz niedobór witaminy B12, możesz być narażony na ból pleców. Badania pokazują, że ta witamina może łagodzić bóle krzyża. Osoby otrzymujące zastrzyki z witaminy B12 wykazują statystycznie istotne zmniejszenie bólu i niepełnosprawności. Mięso i produkty mleczne to inne dobre sposoby na uzyskanie witaminy B12.Świetnym sposobem na walkę z bólem pleców jest walka z poziomem stresu. Wysoki poziom stresu może łatwo wywołać skurcz pleców lub ogólny ból pleców. Nawet jeśli jest psychosomatyczny, ból jest nadal wystarczająco realny, więc pamiętaj, aby pozbyć się stresu, aby pozbyć się bólu pleców.Niezależnie od tego, czy cierpisz na ból pleców spowodowany kontuzją sportową, wypadkiem przy pracy, czy wcześniejszym schorzeniem, postępuj zgodnie z poradami zawartymi w tym artykule, aby kontrolować poziom bólu. Miejmy nadzieję, że uzyskasz wgląd w opcje leczenia i alternatywy dla osiągnięcia długoterminowej ulgi w bólu i cierpieniu.