Opieka nad kotem domowym to znacznie więcej niż tylko codzienne karmienie.

Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak kuweta, wizyty u weterynarza i wiele innych ważnych aspektów. Poniższy artykuł nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jak prawidłowo dbać o swojego domowego kota.Zanim kupisz kota, upewnij się, że masz środki, aby zadbać o wszelką niezbędną opiekę weterynarza. Koty rozmnażają się w alarmującym tempie, a sterylizacja lub sterylizacja są niezbędne do utrzymania populacji kotów pod kontrolą. Sprawdź koszty kastracji, kastracji i szczepień oraz paczki z lokalnymi weterynarzami i klinikami i upewnij się, że możesz sobie pozwolić na zapewnienie kotu odpowiedniej opieki medycznej.Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając trochę suchego ryżu lub kilka suchej fasoli w pustej butelce po pigułkach. Zamknij pokrywę i przeturlaj grzechotkę po podłodze. Większość kotów nie może oprzeć się dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek wokół szyjki butelki, aby zrobić zabawkę do ciągnięcia lub dyndącą zabawkę.Zdobądź fontannę dla zwierząt. Koty mogą być podatne na odwodnienie, a bieżąca woda zachęca je do picia. Jest to nawyk ewolucyjny, który rozwinął się, ponieważ w naturze bieżąca woda jest mniej podatna na zanieczyszczenie niż stojąca sadzawka. Twoje zwierzę będzie bardziej cieszyć się wodą i częściej pić.Zdaj sobie sprawę, że koty zwykle nie dyszą. Psy dyszą, żeby się ochłodzić. Jeśli kot ma spodnie, to oznaka kłopotów. Twój kot może być bardzo niespokojny lub odczuwać ból. Podobnie szybki oddech jest oznaką bólu lub niepokoju. Pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z weterynarzem, jeśli kot zacznie dyszeć.Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od swojego kota. Podobnie jak dzieci, koty muszą być trzymane z dala od przedmiotów, takich jak środki czyszczące, ponieważ mogą im zaszkodzić. Te chemikalia są w zasadzie trucizną i jeśli twoje koty je zjedzą lub dostaną je na siebie, mogą poważnie zachorować, poparzyć się, a nawet umrzeć. Najlepsze wskazówki dla zdrowego i szczęśliwego kota

Przechowuj te przedmioty w miejscu, w którym kot nie może ich znaleźć lub użyj blokady zabezpieczającej przed dziećmi.Jeśli wymienisz stary drapak, Twój kot może być niezadowolony z nowego.

Oszczędzaj pieniądze na drapakach. Owiń swój stary drapak liną sizalową, aby go urozmaicić. Twój kot będzie szczęśliwy, że nie zgubi swojego ulubionego starego posta. Zaoszczędzisz trochę gotówki.Nie jest łatwo przekonać zwierzaka, że ​​blat kuchenny to strefa bez kotów. Koty lubią chodzić w wysokie miejsca, aby zobaczyć, co dzieje się wokół domu. Dobrym sposobem na pokonanie tego problemu jest zapewnienie kotu bezpiecznych, wysokich grzędów w całym domu. Jeśli umieścisz wieżę dla kota wokół kuchni, może być mniej prawdopodobne, że będą leżeć na twoich blatach.Świetną zabawką dla Twojego kota jest wskaźnik laserowy. Koty uwielbiają ścigać laser i próbować go złapać. Pomoże Ci to dać kotu trochę ruchu, podczas gdy Twój kot będzie się jednocześnie dobrze bawił. Pomoże również dopracować ich umiejętności łowieckie.Mikrochipy są coraz popularniejszą formą ochrony zwierząt domowych. Nawet kot domowy może zgubić się na zewnątrz, bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny. Tagi i obroże mogą pomóc w odzyskaniu kota, ale koty mogą czasami zdjąć te rzeczy lub mogą zostać powieszone na drzewie lub czymś podobnym. Mikrochip jest malutki, wielkością ziarnka ryżu i jest w stanie pomieścić mnóstwo informacji. Większość schronisk i weterynarzy może zeskanować zwierzę, aby odczytać informacje na chipie, a chipa nie można zgubić, ponieważ znajduje się on pod skórą.Posiadanie kota nie jest łatwe. Jest wiele rzeczy, za które musisz być odpowiedzialny. Na szczęście porady zawarte w tym artykule nauczyły Cię wielu z tych ważnych rzeczy. Bądź pewny i wdrażaj to, czego się nauczyłeś, aby Twój kot żył długo i szczęśliwie.