Czy fotowoltaika dla firmy to dobry pomysł? Zacznijmy od tego, że rachunki za prąd mogą obciążać budżet każdego przedsiębiorstwa, szczególnie w okresach intensywnego użytkowania energii elektrycznej. Jednym z łatwych sposobów na obniżenie kosztów energii elektrycznej dla firm jest zainstalowanie na dachu lub na gruncie fotowoltaiki.

 

Jak działa fotowoltaika

Głównym elementem instalacji fotowoltaicznej panele fotowoltaiczne, które zamieniają światło słoneczne w energię elektryczną. W rezultacie nie musisz być zobowiązany do zasilania swojej firmy dzięki energii zakupionej z pobliskiego zakładu energetycznego. Ale czy panele słoneczne to dobry wybór dla Twojego biznesu?

 

Ile kosztują panele słoneczne?

Koszt paneli słonecznych może się różnić w zależności od wielkości i układu Twojej nieruchomości, a także lokalizacji. Koszt instalacji systemu paneli słonecznych np. o mocy 20 kWp wynosi od 59 598 zł netto. Takie ceny podaje firma Promika Solar, która bardzo konkurencyjną ofertę cenową i produktową.

 

Fotowoltaika dla firmy – inwestycja w lepsze jutro

Dobrą wiadomością jest to, że poza tą początkową inwestycją konserwacja paneli słonecznych nie jest wymagająca. W większości przypadków musisz upewnić się, że panele są utrzymywane w czystości, a liście, gruz i inne materiały blokujące nie gromadzą się na nich, co zablokuje światło słoneczne i sprawi, że będą mniej wydajne. Ponadto panele fotowoltaiczne są objęte gwarancją nawet do 25 lat, więc powinno zapewnić pewien poziom komfortu. Ponadto, firma Promika Solar oferuje 12 lat Gwarancji na Wszystko, łącznie z montażem. Gwarancja ta jest nieodpłatna i niezależna od gwarancji producentów komponentów instalacji. Czy fotowoltaika dla firmy ma sens dla Twojego biznesu?

 

Fotowoltaika dla firmy – ulgi finansowe

Istnieją również ulgi podatkowe, do których możesz się kwalifikować, a które mogą pomóc zrekompensować koszty instalacji fotowoltaiki w Twojej firmie. Przedsiębiorcy, który zakupili fotowoltaikę mogą odliczyć od wydanej kwoty inwestycji podatek VAT 23% wartości całej instalacji, a to co najmniej kilka tysięcy złotych. W rezultacie, koszt inwestycji ulega obniżeniu.

 

Co więcej…

Ogólnie rzecz biorąc, panele fotowoltaiczne wytwarzają wystarczającą ilość energii, aby zasilić całą nieruchomość. Fotowoltaika dla firmy jest opcją, dzięki której przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej, jednocześnie zwiększając wartość nieruchomości, jak i pochwalić się nowoczesnym, ekologicznym przedsiębiorstwem. Stawiając na rozwiązania OZE, w tym fotowoltaikę i pompy ciepła, firmy wspierają Zrównoważony Rozwój, co wpływa nie tylko na poprawę środowiska naturalnego, ale także na poprawę wizerunku.

 

Przeanalizuj sytuację i zdecyduj, czy fotowoltaika dla firmy będzie właściwym wyborem dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz konsultacji skontaktuj się z ekspertami z Promika Solar.

 

www.promika-solar.pl