Obecnie w wielu krajach można zakupić marihuanę w celach medycznych, są to specjalne odmiany które mogą służyć leczeniu różnego rodzaju chorób, często stosuje się go w przypadku jaskry, choroby Parkinsona czy też Alzheimera.

Oczywiście w niektórych krajach także można stosować ją w celach rekreacyjnych, jest to oczywiście ściśle kontrolowane, najczęściej możemy uprawiać tylko kilka roślin. Przykładowo w Hiszpanii, Czechach, Słowenii oraz naturalnie w Holandii możemy hodować w domu kilka roślin. Często hodowle znajdują się w domach, hodowla wewnątrz jest szybsza, warto zwrócić uwagę iż nie jesteśmy ograniczeni pogodą ani temperaturą panującą na zewnątrz.

Domowa uprawa marihuany

Jak rozpocząć uprawę marihuany w domu?

Dlatego też wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt za pomocą którego będziemy mogli stworzyć odpowiednie warunki. Oczywiście musimy zadbać o odpowiednią temperaturę, w tym przypadku, możemy wydzielić pomieszczenie, lub też zastosować specjalne namioty do uprawy. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć mały mikroklimat potrzebny do rozwoju roślin. Naturalnie ważne będzie także odpowiednie oświetlenie. Zastosujemy więc podwieszany punkty świetlne, warto zwrócić uwagę iż oświetlenie tego typu będzie działało nieprzerwanie przez długi czas, dlatego też należy wykorzystywać żarówki energooszczędne.

W przypadku podłoża możemy zastosować standardową glebę lub też wykorzystać bardziej zaawansowane ściółki kokosowe, jest to 100% materiał organiczny który posiada wiele zalet. Dzięki temu korzenie naszych roślin mogą się dobrze rozwijać, warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku możemy dostarczać systemowi korzennemu dużą ilość tlenu, co będzie skutkowało szybszym wzrostem. Dodatkowo także wykorzystuje się różnego rodzaju mieszanki które zawierają składniki odżywcze ważne dla rośliny, mogą być to przykładowo składniki pochodzenia wulkanicznego bogate w różnego rodzaju minerały.

Obecnie możemy zakupić bardzo interesujące akcesoria do uprawy marihuany sklep który będzie specjalizował się w tego rodzaju produkty z pewnością może zaoferować nam wszystko czego będziemy potrzebowali aby marihuana w warunkach domowych prawidłowo się rozwijała, tak aby rośliny dawały jak najlepsze plony.