iPad to nie tylko szum – podczas gdy wszyscy tego chcą, a przynajmniej myślą, że tak, jest wiele do powiedzenia na temat posiadania iPada poza prestiżem, jaki przynosi.

Możesz na nim przechowywać przepisy, słuchać muzyki, oglądać filmy i nie tylko, a poniższe wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać iPada. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.Niektóre nowsze iPady mają przycisk wyciszania zamiast przycisku orientacji blokady. Jeśli wolisz funkcję orientacji blokady, powinieneś przejść do ustawień i dotknąć sekcji ogólnej. Będziesz mógł wybrać, którą funkcję chcesz powiązać z tym przyciskiem. Zapisz zmiany, gdy skończysz.Czy wiesz, że gdy ładujesz iPada na płaskiej powierzchni, może minąć trochę czasu, zanim pojawi się lampka baterii? Nie panikuj! Podłącz i poczekaj chwilę. W końcu pojawi się symbol ładowania, a Twój iPad ładuje się przez cały czas.Większość użytkowników tabletów nie lubi pisać na swoim urządzeniu, mimo że w końcu się do tego przyzwyczajają. Możesz jednak użyć dyktowania mowy jako alternatywy. Kliknij przycisk Początek dwa razy, a następnie dotknij mikrofonu. Gdy skończysz mówić, ponownie naciśnij tę ikonę, a to, co powiedziałeś, pojawi się jako tekst.Wykonywanie wielu aktualizacji aplikacji jednocześnie może spowolnić działanie iPada i utrudnić wykonanie czegokolwiek. Możesz to złagodzić, wstrzymując aplikacje i zmuszając je do aktualizacji pojedynczo, a nie wszystkich naraz. Stuknij ikonę aktualizowanej aplikacji, aby ją wstrzymać. Kiedy jeden z nich zostanie zakończony, możesz zezwolić drugiemu na dokończenie aktualizacji.Świetną cechą iPada są funkcje powiększania. Możesz łatwo powiększać i pomniejszać dowolną witrynę, ściskając dwoma palcami ekran. Pomoże to wybrać małe linki lub funkcje, gdy są większe. Użyj swojego iPada do pełnego potencjału

Możesz także dwukrotnie dotknąć dowolnego obrazu lub tekstu, aby włączyć automatyczne powiększanie.Upewnij się, że skonfigurowałeś ustawienia automatycznego wypełniania w przeglądarce na iPadzie.

Przejdź do menu Ustawienia Safari i wybierz Autouzupełnianie. Gdy już tam będziesz, możesz włączyć automatyczne wypełnianie formularzy przez Safari przy użyciu Twoich danych kontaktowych. Możesz także wybrać opcję automatycznego zapamiętywania identyfikatorów logowania i haseł do często odwiedzanych witryn.Fajną funkcją Safari na iPadzie jest szybkie przewijanie. Wiele osób o tym nie wie i traci czas na ręczne przewijanie strony w górę, aby wrócić do początku. Wszystko, co musisz zrobić, aby wrócić na górę dowolnej strony, to dotknąć okna tytułowego u góry.Twórz foldery, aby lepiej organizować ekrany iPada. Po prostu ustaw ekran w trybie drgania, a następnie umieść ikony na sobie, jeśli chcesz, aby były w tym samym folderze i powtarzaj, aż wszystko będzie tam, gdzie chcesz. Ta funkcja jest świetna, gdy masz dwadzieścia lub więcej ikon.Korzystając z AirPrint, możesz drukować bezpośrednio z iPada, o ile masz zgodną drukarkę. AirPrint współpracuje z większością nowszych drukarek HP. Jeśli masz komputer Mac, możesz użyć aplikacji Printopia do drukowania na dowolnej drukarce Mac. Aby skorzystać z AirPrint, po prostu przejdź do menu udostępniania i wybierz drukowanie — to wszystko!Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się gotować, oglądając na nim filmy, czy nawet uczyć innych za pomocą aparatu, czy może chcesz zrobić coś zupełnie innego, pomysły zawarte w tym artykule pomogą Ci zacząć. Wykorzystaj je, aby upewnić się, że Twój iPad zapewnia wszystko, czego pragniesz. Powodzenia!